PRVKY
Aktinium – chemický prvek s protonovým číslem 89 a značkou Ac, se nachází ve skupině aktinodů. Je to radioaktivní kov (takový méně známý bráška uranu)

Americium – chemický prvek s protonovým číslem 95 a značkou Am, se nachází ve skupině aktinodů. Radioaktivní kov pojmenovaný podle kontinentu Amerika (nečekané)

Antimon – chemický prvek s protonovým číslem 51 a značkou Sb, se nachází ve skupině polokovů. Využívá se při výrobě různých slitin nebo keramiky.

Argon – chemický prvek s protonovým číslem 18 a značkou Ar, se nachází ve skupině vzácných plynů. Nachází se v zemské atmosféře (~0.01%)

Baryum – chemický prvek s protonovým číslem 56 a značkou Ba, se nachází ve skupině kovů alkalických zemin. Je to měkký, velmi reaktivní a toxický kov.

Berkelium – chemický prvek s protonovým číslem 97 a značkou Bk, se nachází ve skupině aktinoidů. V přírodě se nevyskytuje a má stříbrobílou barvu.

Beryllium – chemický prvek s protonovým číslem 4 a značkou Be, se nachází ve skupině kovů. Samotný kov je toxický a vyzařuje záření gamma.

Bismut – chemický prvek s protonovým číslem 83 a značkou Bi, se nachází ve skupině kovů. Velmi těžký kov, který po zoxidování mění svůj povrch na krásně duhový.

Bohrium – chemický prvek s protonovým číslem 107 a značkou Bh, se nachází ve skupině přechodných kovů. Je to silně radioakticní prvek pojmenovaný podle Nielse Bohra.

Bor – chemický prvek s protonovým číslem 5 a značkou B, se nachází ve skupině polokovů. Je lehký kov stříbrného zbarvení. Objevil ho roku 1808 Humphry Davy.

Brom – chemický prvek s protonovým číslem 35 a značkou Br, se nachází ve skupině halogenů. Je to toxická červenohnědá kapalina (taková jedovatá krev).

Cesium – chemický prvek s protonovým číslem 55 a značkou Ce, se nachází ve skupině alkalických kovů. Reaktivní a nejměkčí prvek ze všech (měkota :D)

Kopernicium – chemický prvek s protonovým číslem 112 a značkou Cn, se nachází ve skupině přechodných kovů. Svými vlastnostmi by mělo připomínat rtuť. Je pojmenováno podle Mikuláše Koperníka.

Darmstadtium – chemický prvek s protonovým číslem 110 a značkou Ds, se nachází ve skupině přechodných kovů. Je to slině radioaktivní prvek a měl by se podobat platině (stejně jako u kopernicia, ani tady si nejsou vědci jistí, jak vypadá, protože se ho izolovalo pouze malé množství.)

Dubnium – chemický prvek s protonovým číslem 105 a značkou Db, se nachází ve skupině přechodných kovů. Je silně radioaktivní (koneckonců je to transuran, tedy prvek, jež se v přírodě přirozeně nevyskytuje a je silně radioaktivní.)

Dysprosium – chemický prvek s protonovým číslem 66 a značkou Dy, se nachází ve skupině přechodných kovů. Používá se k například k výrobě laserů.

Einsteinium – chemický prvek s protonovým číslem 99 a značkou Es, se nachází ve skupině aktinoidů. Je to transuran modré barvy, který se používá pouze ke vědeckým účelům.

Erbium – chemický prvek s protonovým číslem 68 a značkou Er, se nachází ve skupině přechodných kovů. Je měkký a má stříbřitou barvu. Používá se k výrobě optických vláknových zesilovačů EDFA.

Europium – chemický prvek s protonovým číslem 63 a značkou Eu, se nachází ve skupině lanthanoidů. Používá se k výrobě monitorů a televizí, kde slouží jako červená dioda.

Flerovium – chemický prvek s protonovým číslem 114 a značkou Fl, se nachází ve skupině kovů. Měl by mít vlastnosti olova (velmi těžký a hustý).

Fluor – chemický prvek s protonovým číslem 9 a značkou F, se nachází ve skupině halogenů. Je velmi reaktivní, nachází se v malém množství v zubních pastách.

Francium – chemický prvek s protonovým číslem 87 a značkou Fr, se nachází ve skupině alkalických kovů. Je to silně radioaktivní prvek červené barvy.

Gadolinium – chemický prvek s protonovým číslem 64 a značkou Gd, se nachází ve skupině lanthanoidů. Je to stříbrný a měkký kov, je také feromagnetický.

Galium – chemický prvek s protonovým číslem 31 a značkou Ga, se nachází ve skupině kovů. Při pokojové teplotě (29,7 °C) se stavá kapalinou.

Germanium – chemický prvek s protonovým číslem 32 a značkou Ge, se nachází ve skupině polokovů. Využívá se k výrobě germaniových diod v elektrických obvodech.

Helium – chemický prvek s protonovým číslem 2 a značkou He, se nachází ve skupině vzácných plynů. Je to bezbarvý plyn, po zahřátí zčervená. Napouští se jím například balónky.

TATO ČÁST STÁNKY JEŠTĚ NENÍ ZCELA HOTOVA!
CHEMICKÉ PRVKY BUDOU PŘIDÁVÁNY POSTUPNĚ